OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM
NAUCZYCIELI HISTORII SZTUKI

W dniach 15 i 16 listopada obyło się w naszej szkole po raz kolejny OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM NAUCZYCIELI HISTORII SZTUKI organizowane we współpracy  Centrum Edukacji Artystycznej. Pierwszego dnia seminarium spotkanie miało miejsce na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych. Początkowo odbył się wykład dr hab. Waldemara Baraniewskiego o sztuce realizmu socrealistycznego. Następnie grupa nauczycieli zwiedziła wydział akademii. W drugim dniu seminarium dr Bartłomiej Gutowski (UKSW) wygłosił wykład na temat sztuki Postmodernizmu. Po krótkiej przerwie pani Iwona Sandach z liceum plastycznego w Szczecinie, opowiedziała o romańskich kościołach pielgrzymkowych oraz drodze do Santiago de Compostela w średniowieczu i dziś. Na koniec seminarium odbył się panel dyskusyjny dotyczący formuły egzaminu dyplomowego z historii sztuki. Pani Beata Lewińska (ZPSP, Warszawa) zaprezentowała nowy kwartalnik wydawany przez Centrum Edukacji Artystycznej pt.: "Szkoła Artystyczna". Na konferencję przybyło ponad czterdziestu nauczycieli szkół plastycznych z całej Polski.