BIENNALE MEDALIERSTWA

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Biennale Medalierstwa organizowanym przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, ASP w Warszawie, Mennicę Polską, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Obecna edycja poświęcona będzie tematyce sportowej. Pierwszy etap to konkurs na medal okolicznościowy z okazji XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Uczniowie wykonają projekty rysunkowe oraz medale gipsowe. Ten etap pracy będzie wykonany w szkołach macierzystych. Po przesłaniu medali oraz plansz ze szkicami koncepcyjnymi do PLSP w Warszawie prace zostaną ocenione przez powołaną komisję. Laureaci pierwszego etapu konkursu wg kolejności punktacji zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu biennale. Drugim etapem biennale będą warsztaty medalierskie dotyczące tematyki sportowej, zorganizowane dla laureatów I etapu konkursu. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia plenerowe, warsztaty medalierskie, wykłady tematyczne. Warsztaty będą okazją do spotkania młodzieży i wspólnej pracy pod kierunkiem nauczycieli rzeźby. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w PLSP. Pełna informacja o realizacji konkursu i warsztatów zostanie umieszczona na stronie szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM